Navigace

Obsah

Informace pro rodiče žáků 1. stupně

Typ: ostatní
Informace pro rodiče žáků 1. stupně 1V přiloženém souboru naleznete informace k uvolňování epidemiologických opatření pro žáky 1. stupně.

Vážení rodiče dětí 1. stupně,

obracíte se na mě s dotazy ohledně následujícího bodu sdělení:

Náplní vyučovacích aktivit bude zejména opakování a procvičování učiva, nikoliv probírání učiva nového.

Nevylučujeme probírání nového učiva, ale je potřeba si uvědomit, že po dvouměsíční pauze budou žáci po návratu do školy na různé úrovni a v nově nastavených podmínkách fungování školy jim bude nějakou dobu trvat, než si na vše zvyknou. V prvé řadě musí dojít k zopakování učiva a sjednocení toho, co žáci umí, a teprve potom může být probíráno nové učivo. Do konce školního roku bude zbývat pět týdnů, což vzhledem ke všem okolnostem není moc dlouhá doba.

Navíc vzhledem k velikosti tříd a hygienickým nařízením můžeme tvořit pouze desetičlenné skupiny dětí, proto se může stát, že se Vaše dítě nedostane ke své třídní učitelce. Ta pak bude mít na starosti přípravu výukové náplně pro „svou“ skupinu, pro žáky své třídy umístěné v jiné skupině a žáky, kteří museli zůstat doma. Tyto tři skupiny žáků se musí snažit korigovat tak, aby nikdo nebyl znevýhodňován.

Samozřejmě se budeme snažit, aby vše probíhalo v nejlepším zájmu žáků i rodičů, ale zároveň musíme dbát na dodržení stanovených hygienických podmínek.

Děkuji za pochopení.


Přílohy

Vytvořeno: 10. 5. 2020
Poslední aktualizace: 14. 5. 2020 10:44
Autor: Hana Burdová