Navigace

Obsah

Halloween

Je u nás ve škole hezkou tradicí, že deváťáci připraví na některý listopadový pátek oslavu Halloweenu. Někteří sice namítají, že jde o americký svátek, tak proč ho slavit u nás, ale řekněte, co může být lepšího, než moct přijít do strašidelně vyzdobené školy ve hrůzostrašné masce a těšit se, co si pro vás (nebo na vás) deváťáci přichystali.
Letošní deváťáci neponechali nic náhodě a přípravou Halloweenu žili už od září. A v pátek 10. listopadu vše vypuklo. První část programu se odehrávala v tělocvičně, kde se mohli všichni předvést v maskách, zatančit si, nebo se zúčastnit některé za soutěží – balónkové, židličkové a motání mumií. Program zpestřil Rope skipping – sestavy skoků přes švihadla různých délek. Po vyhlášení nejlepších masek se ti nejodvážnější (a podle délky fronty u schodiště máme ve škole samé odvážné žáky) vydali do prvního patra na stezku odvahy. Podle zvuků, které se odtud ozývaly, určitě nešlo o procházku růžovým sadem.
A pak už přišel zlatý hřeb programu – Ohňová show. Na starém hřišti u školy se za hudebního doprovodu míhaly ohnivé řetězy, koule, biče, trojzubce či kotvy, které v neuvěřitelných kreacích roztáčeli členové ohňové skupiny Boca Fuego.
Letošní Halloween se opět vydařil a je třeba poděkovat deváťákům za jeho přípravu, které věnovali spoustu sil a volného času. Děkujeme také Kristýně Zgarbové za poskytnuté fotografie.