Navigace

Obsah

Cyklistický kurz Lednice

Od pondělí 10. do pátku 14. června probíhal na jižní Moravě sportovní pobyt 8. třídy se zaměřením na cyklistiku.
Potkali jsme se v pondělí ráno ve Vizovicích na vlakovém nádraží, všichni vybaveni svačinou a samozřejmě také spoustou sladkostí a chipsů. Nalodili jsme se do vlaku a vyrazili vstříc kempu Apollo hned vedle města Lednice.
Po příjezdu následovala navzdory očekávání některých hned první vyjížďka, krátká, seznamovací. Urazili jsme zhruba 29 km a poznávali krásy okolí Lednice. Druhý den jsme zamířili již na malinko delší trasu, kde jsme poznali např. města Břeclav a Valtice. I přes velká vedra a všudypřítomné komáry, o kterých se v našem “týmu” začaly šířit “fake news”, že jsou nakažení nějakou snad smrtelnou chorobou, jsme přežili. Nic nám tedy nebránilo podniknout výlet kolem lednických rybníků do Mikulova. Rozděleni na týmy A - rychlejší, B - pomalejší, jsme navštívili Svatý Kopeček, zámek Mikulov a užili si spoustu parádních výhledů.
Krizový den jsme zvládli bez krize, tudíž nám nic nebránilo vydat se okolo vodní nádrže Nové Mlýny přes Pavlov a zříceninu hradu Děvičky do Strachotína, a cestou zpátky si vystoupat na rozhlednu v Zaječí, odkud byly výhledy ještě lepší než ze Svatého Kopečku. Celkově jsme ujeli 172 km na kole, což byl v takto horkých dnech skvělý výkon.
Až do pátku jsme drželi tradici ranních rozcviček, a známkování úklidu na pokojích, i přes počáteční protesty některých účastníků.
Z pozice instruktorů hodnotíme s kolegou Ondrou kurz jako velmi vydařený a těšíme se zase příští rok.
Daniel Bechný