Navigace

Obsah

30 let svobody

Akce pro 2. stupeň.

Při příležitosti výročí znovunabyté svobody jsme žákům nabídli hudebně-diskuzní program popisující listopadové události v souvislostech usnadňujících pochopit důvody politických změn a jejich význam. Program probíhal v rámci projektu Vězni svědomí pod záštitou Konfederace politických vězňů s podporou Odboru školství Zlínského kraje.

Žáci 2. stupně se zájmem a s napětím naslouchali vyprávění přímého účastníka popisovaných událostí, písničkáře a básníka Ziggyho Horvátha. Ten přes hodinu dokázal udržet žáky v pozornosti díky svému poutavému vyprávění, které bylo plné historek z jeho dětství a dospívání. Navíc vše doplnil kvalitním hudebním vystoupením, kdy žákům představil písně Karla Kryla, Jaroslava Hutky, Marty Kubišové aj.

Snad se mu podařilo i touto formou předat žákům informace v souvislostech umožňujících pochopit mladé generaci důvody zásadních společenských změn a jejich význam. 

Natálie Bogarová, žákyně 9. třídy