Navigace

Obsah

Speciální třída v prosinci

A po roce tady máme opět prosinec. V prosinci na naše území dopadá nejméně slunečních paprsků v roce a je to také měsíc, ve kterém se začnou opět dny prodlužovat. A jaký byl ten náš prosinec? No, přeci skvělý!
Jednou jsme se venku zeptali stromu, proč na zimu nejde domů... Rozesmál se od kořenů: „Lepší domov neseženu. A pak, já mám zimu rád, proč bych si měl stěžovat."
Žáci z SI. mají také rádi zimní období, i když se jim někdy nechce do chladného a nepříznivého počasí, jsou nakonec rádi, že venku strávili společný čas. V prosinci nás venkovní učení těšilo o kapičku více, hlavně díky canisterapii. Canisterapie splnila účel a všichni byli spokojeni a ještě dlouho jsme si měli o čem vyprávět. Celý adventní čas jsme prožili v duchu tradic a zvyků. Na tradice a zvyky klademe důraz a do výuky je zapojujeme pravidelně, stejně jako na praktické dovednosti. Neminul nás ani předvánoční úklid a vybrané domácí práce. Hodně jsme také tvořili, učili se, povídali jsme si, mysleli jsme na druhé a těšili se na Vánoce a na nový rok 2021.
A jaký byl Váš prosinec 2020?
Mgr. Michaela Baťová