Spolek rodičů a přátel při Základní škole Liptál

Cíle a poslání SRPŠ : Koordinovat a sjednocovat výchovného působení rodiny a školy, pomoc škole                                           při plnění jejího poslání.

Ke splnění základních cílů SRPŠ zejména :

• Působení na rodiče ke správné výchově dětí v rodině.
  • Seznamuje rodiče i veřejnost s výchovnými a vzdělávacími cíli a úkoly školy s úlohou rodičů při jejich zabezpečování.
  • Seznamuje vedení školy s náměty, připomínkami a stížnostmi rodičů a podílí se na jejich vyřizování
  • Přispívá škole dobrovolnou pomocí svých členů i materiálními a finančními prostředky při zajišťování výchovné činnosti a zlepšování školního prostředí a podmínek studia.
  • Předkládá podněty a doporučení ke koncepci výchovně vzdělávací soustavy, působnosti jednotlivých typů a druhů škol a institucí mimoškolní výchovy, vyjadřuje se z pohledu rodičů k právním předpisům v oblasti výchovy a vzdělávání, rodiny a mládeže a v oblasti fungování školy a jejího rozvoje a činnosti.
  • Podílí se na financování některých vybraných vzdělávacích programů, činností a aktivit pro žáky školy.
  • Ve spolupráci s vedením školy organizuje:
  1.  Schůzky rodičů studentů školy
  2. Volby do orgánu SRPŠ
  3. Podílí se na akcích jako Vánoční Jarmark, Velikonoční Jarmark, Karneval, Pohádkový les a v plánu je např. opět zavést ples pro naše starší ročníky.

Aktuální výše členského příspěvku pro školní rok 2022/2023 činí:

1 Dítě / 300,-

2 a více dětí / 500,-

Bankovní účet : 2000787885/2010 , Fio Banka

Způsob rozdělení peněz fondu SRPŠ:

• V souladu se základním posláním SRPŠ jsou finanční prostředky z fondu cíleně rozděleny na konkrétní akce organizované SRPŠ nebo jsou věnovány na vybavení a pomůcky pro školu.
  • Schvalování příspěvků z fondu je zajišťováno výkonným výborem na jeho pravidelných jednáních a dle doporučení výkonného výboru je příspěvek buď přiznán, částečně přiznán nebo nikoli

Statutární orgán :

• Předseda :           Mária Martinů
  • Místopředseda : Iva Labajová
  • Pokladník :          Jitka Kvaššay
  • Revizní komise : Leona Daňová, Veronika Jurásková, Jana Fendrychová

Členové výboru/Zástupci tříd :

1. Třída – Petra Martinů, Leona Daňová
  2. Třída – Mária Martinů, Roman Martinů
  3. Třída – Jitka Kvaššay
  4. Třída – Jana Mikačová
  5. Třída – Jana Fendrychová, Lara Vavříková
  6. Třída – Veronika Jurásková, Iva Labajová
  7. Třída – Miroslav Hrádek, Jana Potěšilová
  8. Třída - x
  9. Třída – x

Budeme moc rádi za nové členy, abychom mohli práci v spolku efektivně rozvíjet.

Přikládáme přihlášku pro nové členy, kterou můžete odevzdat u svého třídního učitele.

Přihláška SRPŠ

Pro jakékoliv dotazy volejte na mob. 739 544 746 Martinů Mária.

Dokumenty:

SRPŠ-Příspěvek 2022-2023