Školní online pokladna

ŠOP

Odkazy:

Vážení rodiče,

Od tohoto školního roku bude zaveden ve škole online program sloužící k přesné evidenci finančních prostředků, které zákonný zástupce svěřil škole (ve formě zálohy) na čerpání plateb za školní akce (kino, divadlo, plavecký či lyžařský kurz, ale i platby za pracovní sešity, učebnice, družinu, kroužky apod.). Na třídních schůzkách se dohodne výše zálohy, rodič provede úhradu na podúčet školy a ta následně strhne každou částku s přesnými údaji. Škola tak splňuje všechny podmínky, které jí ukládá zákon týkající se evidence uvedených plateb.

Školní online pokladna/ŠOP/

• Hlavním cílem je zcela odbourat práci s hotovostí mezi školou a rodiči a všechny platby provádět bezhotovostně převodem na podúčet školy. Škola splní všechny podmínky, které jí ukládá zákon týkající se evidence uvedených plateb. Dílčím cílem je zautomatizovat spárování příchozích plateb s konkrétním žákem (variabilní symbol zůstává pro všechny platby stále stejný - mobil rodiče).
  • Školní pokladna tedy slouží k přesné evidenci finančních prostředků, které zákonný zástupce svěří škole ve formě zálohy na čerpání plateb za školní akce (kino, divadlo, lyžařské kurzy, jazykové pobyty, bruslení, pracovní sešity, potřeby pro Vv a Pv, ale i kroužky, apod.).
  • Rodič má kdykoliv online náhled do Školní pokladny podobný elektronickému bankovnímu účtu a má tak přesnou kontrolu o pohybu financí.
  • Žáci nemusí nosit hotové peníze do školy, platby do Školní online pokladny probíhají bezhotovostně.
  • Na úvodních třídních schůzkách se dohodne výše zálohy, rodič provede úhradu na podúčet školy. Škola následně během pololetí strhává vždy částku s přesnými údaji. Není nutná jednorázová vysoká vstupní záloha. Pokud se žák přiblíží na svém účtu na hranici minimální zálohy je mailem upozorněn rodič i třídní učitel. O výši požadavků na jednotlivé platby budou rodiče předem informováni.

Žáci a rodiče